Ślubna sesja w matowych klimatach | MP_Fotografia od kuchni

Ślubna sesja w matowych klimatach


Kolejna moja sesja z Syliwą i Darkiem i Mailo. Tym razem w strojach formalnych, przy niesamowicie pozytywnej pogodzie, którą młodzi zamówili na ostatnią chwilę, a która przyszła tylko tego jednego dnia, pomiędzy dniami wypełnionymi deszczem i szarówką. Było zimno! ale też słonecznie, co pozwoliło mi na wyjęcie z pokrowca mojego staruszka Heliosa na jego "test drive" - Pochwalę się, że egzemplarz który posiadam ma datę produkcji między 1950 a 1956, czyli ... ma już swoje lata. Jednak po wymianie smarowania (dla zainteresowanych polecam film jak to zrobić) działa przepięknie i myślę, że jeszcze przygotuję jakiś wpis poświęcony tylko moim doświadczeniom z tymi obiektywami, których udało się już kilka skompletować (obiektywów i powoli też doświadczeń). Ale wracamy do pięknej pary - mam nadzieję że sprostałem. Zaplanowałem wykonanie tej sesji w miękkim, matowym stylu, choć trafiliśmy na bardzo dynamiczne warunki oświetleniowe i kilka zdjęć aż się prosiło o inny styl - choćby końcowe w przepięknych burzowych chmurach doświetlonych zachodzącym słońcem.

Na tej sesji użyłem trzech obiektywów - wspomnianego Heliosa 40 - 85mm f1.5, Sony 35mm f1.7 oraz Tamrona 17-50 f2.8. Wykorzystywałem wielokrotnie bezpośrednie doświetlenie lampą błyskową fotografując najczęściej pod słońce. Mam nadzieję, że się spodobało.


Udostępnij korzystając z:

Wasze Wypowiedzi

1 komentarze :

Julka pisze...

Fotografia ślubna ma prawdziwy urok tylko dzięki odpowiedniej lokalizacji oraz zdolnościom fotografa. Tu wszystko jest ze sobą spójne i zdjęcia wyglądają naprawdę dobrze. Państwo Młodzi na pewno są zadowoleni z efektów ;)