Konstelacje, Lód, Światło | MP_Fotografia od kuchni

Konstelacje, Lód, Światło


Mój ostatni miniprojekt to połączenie dwóch rzecz, które naprawdę lubię - Zimy z mrozem i Light Paintingu. Wynikiem kilku spacerów po lodzie w środku nocy z torbą pełną lamp, latarek, laserów i świecidełek jest spora seria abstrakcji, które widzicie poniżej. 


Zmarznięte palce u rąk i nóg, zanikające czucie w nosie :) ale doskonale się bawiłem - pozostając cały czas bezpiecznym!  żeby nie było. Podczas tych zdjęć wykorzystywałem do ogrzania się specjalny podgrzewacz na benzynę zawieszony na piersi... taaak to był dobry pomysł!
Zdjęcia robiłem dwoma obiektywami Tokiną 11-16mm oraz Tamronem 90mm Macro, parametry ekspozycji dobierane były bardzo różnie - tak, żeby widać było fantastyczne struktury w lodzie, czyli różnie przymykając przesłonę - bo czasem za głęboka ostrość była nieciekawa, a czasem w zbyt płytkiej zupełnie nie było widać tego co chciałem pokazać, z drugiej strony trzeba było skompensować światła którymi oświetlałem lód. Niektóre barwy udało mi się wyciągnąć dopiero w Lightroomie. Mam nadzieję, że całość przypadnie do gustu.


Udostępnij korzystając z:

Wasze Wypowiedzi

0 komentarze :